StarTech.com USB C to Serial Adapter Cable 16″ (40cm), USB Type C to RS232 (DB9) Converter Cable, USB-C Serial Cable for PLCs, Scanners, Receipt Printers, Male/Male, Windows/macOS/Linux – Up to 921.6 Kbps Baud – Cabo USB/serial – DB-9 (M) para USB-C
€ 26,35
StarTech.com USB C to Serial Adapter Cable 16" (40cm), USB Type C to RS232 (DB9) Converter Cable, USB-C Serial Cable for PLCs, Scanners, Receipt Printers, Male/Male, Windows/macOS/Linux
· Up to 921.6 Kbps Baud
· Cabo USB/serial
· DB-9 (M) para USB-C (M) –
· Peso envio: 0,06 kg
3 em stock
Free shipping on orders over $50!
- Satisfaction Guaranteed
- No Hassle Refunds
- Secure Payments
Descrição
StarTech.com USB C to Serial Adapter Cable 16″ (40cm), USB Type C to RS232 (DB9) Converter Cable, USB-C Serial Cable for PLCs, Scanners, Receipt Printers, Male/Male, Windows/macOS/Linux – Up to 921.6 Kbps Baud – Cabo USB/serial – DB-9 (M) para USB-C (M) –
Informação adicional
| Peso | 0,06 kg |
|---|---|
| Fabricante do produto | Startech |
| Impressão a Cores | Sim |
| Ref. TD SYNNEX | 4684638 |
| Fax | Sim |
| Fabricante | Startech |
| EAN | 065030871990 |
| Peso | 0.06 kg |
| Manuf. P/N | ICUSB232C |
| Descrição do produto | StarTech.com USB C to Serial Adapter Cable 16" (40cm), USB Type C to RS232 (DB9) Converter Cable, USB-C Serial Cable for PLCs, Scanners, Receipt Printers, Male/Male, Windows/macOS/Linux – Up to 921.6 Kbps Baud – cabo USB/serial – DB-9 para USB-C – 40 cm |
| Tipo | Cabo USB/serial |
| Recursos | Parafusos manuais, Chipset Prolific PL2303RA |
| Comprimento do Cabo | 40 cm |
| Conector | D-Sub (DB-9) de 9 pinos – macho |
| Conector (Segunda Extremidade) | 24 pin USB-C – macho |
| Garantia do fabricante | Garantia de 2 anos |
| Padrões de Conformidade | WHQL |
| Serviço e suporte | Garantia de 2 anos |















Avaliações
Ainda não existem avaliações.